12dec008 “Electrodrama: Sky Watcher” @ DDC

„Dirty Deal Cafe” – Spīķeri, Maskavas iela 12, k.2
Skaņu, ritmu, abstraktu un reālu vizuālo tēlu, garīgo pārdzīvojumu virpulis plosīsies Rīgā 2008. gada 12. decembrī, lai saviļņotu jūsu prātus, iedarbinātu ķermeņu locītavas un izšautu jūs iztēles kosmosā, iejaucot fantāzijas zvaigžņotās debess konstrukcijās un uz mirkli pārvēršot jūs par elektrotelpas izplatījuma astronautiem. Notikums kulminēs „Netīro darījumu kafejnīcā” Spīķeros burvīga un ziemas miegu traucējošā elektrodeju pasākumā „ELECTRODRAMA: SKY WATCHER”.Ņemot vērā Latvijas elektroniskās mūzikas lietpratēju atsauksmes un lūgumus, Rīgu jau otro reizi apmeklēs britu inteliģento bītu meistars Max Duley, klāt aicinot smalku un melodisku elektroritmu montieri Plant43 ar dzīvo priekšnesumu.

Lai neatpaliktu no cienījamā britu desanta uzstādītajiem kvalitātes standartiem, par apmeklētāju audiovizuālo labsajūtu rūpēsies arī vieni no labākajiem pašmāju māksliniekiem – Latvijas inteliģentās elektroniskās mūzikas vārda spodrinātājs starptautiskajā arēnā Selffish, leģendām apvītais bio.codes duets Brain & Cliche, techno un electro ritmu mijēji Metaphor, Drone, Rimi un Arturs F, kā arī downtempo elektroniskās mūzikas burvis Cafe2. Skrienot pretim Ziemsvētku brīnumam, pasākuma organizētāji sagatavojuši īpašu pārsteigumu lauzto ritmu cienītājiem, kuriem būs iespēja doties ceļojumā trip hop pasaulē DJ Monsta pavadījumā! Par pasākuma vizuālo priekšnesumu rūpēsies Latvijas elektroniskās mūzikas pasaulē labi pazīstamie Wickiss, Elvndots, Max Voitech un Gaffa.

Skatuves aizkari atvērsies plkst. 22:00, ieejas maksa – Ls 5.
Max Duley ir elektroniskās mūzikas autors un DJ no Londonas, kas 1999. gadā izveidojis apvienību ARC. Kā DJ Londonas aprindās pazīstams kopš 1992. gada. Ar savas mūzikas radīšanu sācis darboties ap 1995. gadu, taču pirmā relīze izdota 1998. gadā uz META, kas piederēja viņa draugam un techno cienītāju vidū labi zināmajam Oliveram Ho. Līdz pat 2000. gada vasarai Max Duley un Oliver Ho bija vienīgie zem šī leibla zīmola izdotās mūzikas autori. Tajā pat gadā (1998) viņa daiļradi pamanīja leģendārais DJ Rush, kā rezultātā uzsākta sadarbība ar KNE’DEEP un HIGH OCTANE. Paralēli tika izveidoti paša leibli ARC un ARC(ANE), kas ļoti ātri ieguva popularitāti un līdz ar to arī plašāku diskogrāfiju. Deviņdesmito gadu beigās ar eksperimentālo DESCENT CD kompilāciju Max Duley aizsāka savu ceļojumu plašākā skaņu pasaulē, novirzoties no DJ draudzīgās vides abstraktākos laukos. Tieši šī viegli uztveramās un pazīstamās techno mūzikas simbioze ar sarežģītākiem ritmiem un skaņām, spēle ar ātrumiem un noskaņām, spēja savienot šķietami pretrunīgo izceļ šo talantīgo mākslinieku citu vidē, par ko var pārliecināties, noklausoties Internet vidē pieejamos ritmu virknējumus: http://arcart.org.

Plant43 (Emile Facey) ir britu elektroniskās mūzikas apslēptais brīnums, kurš izvairās publicitātes, taču viņa mūzika liecina par neapstrīdamu talantu, kas piemīt šim māksliniekam. Sācis muzicēšanu savam priekam 1983. gadā, rosoties ar Sinclair Spectrum, taču, kopš piedzīvo atklāsmi, noklausoties Kraftwerk „Tour de France”, aizrāvies ar kompozīciju nopietnāk. Šobrīd plašāk pazīstams ar saviem skaņdarbiem uz AI RECORDS, kurā sadzirdamas atsauces gan uz Detroitas leģendām Juan Atkins un Jeff Mills, gan uz iepriekš pieminētajiem Eiropas grandiem Kraftwerk. Viņa mūzika izceļas ar sulīgo skanējumu, īpaši vērīgo attieksmi pret skaņdarba mikroelementiem gan ritma uzbūvē, gan melodijās. Kopš 2000. gada ir viens no Bleep43.com dibinātājiem, divus gadus vēlāk uzsāk arī aktīvāku koncertēšanu. Mūsuprāt, nepelnīti nolikts Convextion ēnā.

Selffish ir Latvijas elektroniskās mūzikas mākslinieka Andreja Eigus pseidonīms kopš 2002. gada, atzīmējot būtiskas izmaiņas viņa dzīvē. Par galveno iedvesmas avotu, atskaitot saskarsmi ar tuviem cilvēkiem, kļuvuši dažādi ceļojumi un tiem sekojoši ieraksti dabā – cilvēku balsis, vides skaņas un trokšņi, kam vēlāk pievienoti ārkārtīgi melodiski un hipnotizējoši akustisko un elektronisko mūzikas instrumentu skanējumi. Kaisle un daba, mīlestība un sajūtu izpausmes, ēnas un nianses, neatbildēti jautājumi, klavieru minimālisms, riņķveida sarunas, meditatīva pašizpēte, garīgi pārdzīvojumi, strukturālisms un absurds, audio dzeja, saldenskābs džezs un ironiska attieksme pret to visu ir daži no atslēgvārdiem, kas apslēpti Andreja mūzikā. Selffish ir vislabāk pazīstamais Latvijas elektroniskās mūzikas mākslinieks ārpus tās robežām, viņa skaņdarbi un remiksi ir izdoti uz tādiem plaši pazīstamiem leibliem kā THINNER, NATIVE STATE un THOUGHTLESS. Selffish skaņu celiņi ir izmantoti arī pašmāju un ārzemju multfilmās un filmās.

DJ Brain & Cliché ir nu jau 10 gadu pastāvošās apvienības BIO.CODES spilgtākais dīdžeju duets. Līdz šim popularizējuši drum`n`bass mūzikas stilu Latvijā, pēdējo gadu DJ Brain & Cliché ir pievērsušies jaunam mūzikas virzienam – glitch-hop. Jaunais mūzikas fenomens glitch-hop būtībā ir visiem jau sen labi zināmo žanru hip-hop, r&b un eksperimentālās elektroniskās mūzikas žanra IDM (Intelligent Dance Music) elementu savdabīgs sakausējums, kas šobrīd ir ļoti populārs ASV. DJ Brain & Cliché paralēli aktīvai DJ darbībai nodarbojas arī ar mūzikas producēšanu. 2003. gadā Lielbritānijā tika izdota skaņuplate “Tear-red / Woody”; nedaudz vēlāk uz leibla DIRTY DEAL tiek izdots Cliché albums “Galaktiskās Skumjas”.

DJ Monsta (zināms arī kā Monster), īstajā vārdā Uldis Cīrulis par klubu mūziku sāka interesēties 1991. gadā, kad neatkarīgajā Latvijā parādījās pirmā neatkarīgā radio stacija – “RadioDejas”, kura bija pirmais logs uz klubu mūziku šajā reģionā. Jau 13 gadu vecumā, 1992. gadā, sāka strādāt skolas radio centrā un vadīja skolas diskotēkas. 3 gadus vēlāk sāka strādāt radio stacijas “RadioDejas” jaunajā un mūsdienu tehnoloģijām piepildītajā projektā “SuperFM”, kura paspārnē bija arī deju klubs. Tajā Dj Monstrs strādāja fonotēkā, sagatavoja ētera programmas un vakaros spēlēja “SuperFM” klubā. 1996. gadā sāka interesēties arī par scratch un turntablism, kaut arī tajā laikā Latvijā nebija iespējas dabūt scratch mikspulti. Šajā pašā laikā dj Monstrs sāka aizrauties ar break beat, hip hop mūziku, kuru vēl joprojām spēlē klubos. 1997. gadā kā scratch DJ sāka spēlēt ar Latvijas hip hop grupu “Fact”, kura gadu vēlāk ierakstīja debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu “Fact”. Kā scratch DJ kopā ar grupu “Time After Time” 1998. gadā ieguva GrandPrix konkursā “Liepājas Dzintars”. Ar šīm grupām ir koncertējis gan Eiropas valstīs, gan Krievijā. 1998. gada beigās, pametot darbu radio, pilnībā nodevās dīdžejošanai. Kopš 2000. gada, izmantojot pirmo iespēju iegādāties scratch mikspulti un tādā veidā piepildot savu sapni, nopietni pievērsies turntablism. Daudz iedvesmojies no tādiem scratch dīdžejiem kā Q-Bert, Dj Krush, X-Men, Dj Shadow. 2002. gadā sāka spēlēt, nu jau ar izjukušās, grupas “Fact” līderi un MC – Gustavo. Piedalījās kā scratch dīdžejs viņa albumos “Beidzot” (2004) un „Pa Pāris pantiem/Viesības viesnīcā” (2006). 2002. gadā kopā ar Latvijas ievērojamākiem scratch dīdžejiem AG, Raiti un Krii, izveidoja turntablistu grupu “Riga Scratch Posse”. 2003. gadā kopā ar vienu no Latvijas ievērojamākiem basģitāristiem Norbertu Skrauci izveidoja grupu “City Quartet”, kuras muzikālais novirziens ir hip hop, acid jazz, r’n’b. Līdz šim nozīmīgākie pasākumi, kuros spēlējis Dj Monster bijuši kopā ar tādām zvaigznēm kā: Westbam, Marusha, Hardy Hard, Fabio, RZA, Gang Starr, Jeru The Damaja, Dj Vadim, Brown Men un daudziem citiem.

One Response to “12dec008 “Electrodrama: Sky Watcher” @ DDC”

  1. m.

    Ugunskuri un dejas!